Sfenks (Özel Koruma)

Mısır’da Koruma Meselesi

Sfenkslerin en eskisi, MÖ 2500’den beri ayakta duran ünlü Gize Piramiti sfenksidir. Sfenks, özellikle Mezopotamya, Eski Yunan ve Anadolu medeniyetlerinin yanı sıra Etrüsk, Uzak Doğu ve Güney Amerika geleneğinde de yer alan bir figürdür. Farklı hayvanların bazen de insanın birleşiminden oluşan sfenksler, onları meydana getiren canlıların özelliklerine göre anlam kazanırlar. Genel olarak kutsal mekanları ya da bir şehri korumak için kullanılırlar.

Meselesi:

Kişisel korumanızı yaratma fırsatı, ayağınıza geldi. İstediğiniz özelliklere göre hayvanınızı seçin, sfenksinizi dilediğiniz gibi kişiselleştirin. Mesela güç kullanmadan çeneyle yıpratan bir koruma için saksağan, karada ve suda koruma için herhangi bir amfibiyen ya da Aikido’nun atası kaplumbağayla saldırmadan savunan bir koruma yaratabilirsiniz. İşte deve, işte hendek ya da sfenks, bunlar hep aynı şeyler demek!

5 adet ürün var.

Toplam 5 üründen 1-5 arası gösteriliyor

Ehlikeyif - Sfenks (Özel...

540,00 TL

Ünlü Antep bakır işçiliğinin öne çıkan özelliği, birleştirme yapılmadan tek parça olarak işlenmesidir. Semboller ise üzerine talaş kaldırıp elde çizilerek işlenmiştir.

KEYFİ:
Ehlikeyif; etrafındaki haznesine buz, ortasına rakı bardağı konulan ve rakıyı sulandırmadan soğutmak için kullanılan bakır tastır. Keyif Meselesi ise soğutarak değil, ısıtıp etrafa nefis kokular yayarak keyiflendirir. 
Etrafındaki hazneye su doldurun, içine birkaç damla doğal lavanta yağını damlatın, ortadaki mumu yakın ve keyfini çıkarın.

Hem yumuşak bir ışık hem de koku yayar.
Rahatlatıcı ve dinlendiricidir.
Hoş bir ambiyans yaratır.
Mumu çıkartılarak klasik ehlikeyf olarak kullanılabilir.
Ekstra mum kartuşları satılmaktadır.

Yatak odasında, iş yerinizde, salonda, banyoda, bahçede, meditasyon ya da yoga yaparken kullanabilirsiniz.

İçindekiler: Bakır ehlikeyif, iki adet mum, 10cc doğal lavanta yağı