Sonsuz Aşk Düğümü (Bağlılık)

Asya ve Avrupa'da Gönül Meselesi - Sonsuz Aşk Düğümü (Bağlılık)

Sonsuz aşk düğümü isimli bu sembole ait en eski buluntu; Güney Asya'daki en eski kent uygarlığı olan 'Harappa'ya ait, MÖ 2500 tarihli bir kil tablettir. Bu sembol ilginç bir şekilde, hem Orta Avrupa'da yaşayan Keltler'de, hem Antik Çin ve Tibet kültüründe hem de Budizm'de kullanılmıştır.

Genel anlamda bu düğüm; evrendeki iki karşıt güç (eril ve dişil enerji) arasındaki dengeyi sembolize eder. İç içe geçmiş iki kalp figürü ve başı sonu olmayan düğümüyle; iki aşık arasındaki sonsuz ve bozulmaz bağı, iki ruhun sonsuz birlikteliğini ifade eder. Ayrıca çiftlerin ağaca birlikte bu düğümü atması (Kelt), ellerinin bir bezle bağlanması (Hindu), gelinin kıyafetinin bu düğümle bağlanması (Roma) ve daha ileride yüzüklerin bu düğümle bağlanarak takılması gibi gelenekler yaratmıştır.

Meselesi:

Birisine aşkla bağlanmak, bağlılık yemini etmek gibi cümlelerin köklerine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Buyrun Avrupa ile Asya'daki kültürleri birbirine bağlayan bir düğüm. Buyrun tepside kurdeleli nişan yüzükleri... Dünya küçük, sevgi çok büyük bir şey. Hatta gözü aşktan başka bir şey görmez olanlar bile bu düğümün içindeki iki kalbi kolayca görebiliyormuş. Konuyu bağlamaya bile gerek yok, her şey ortada. İki kalp bir olunca halatlar düğüm, hayatlar düğün olurmuş diye bir kafiyeyle sonlandırmadan bırakmıyoruz tabii.

Asya ve Avrupa'da Gönül...

320,00 TL

Metalden incecik halatların sadekarımız ellerinde en ilkel haliyle düğümlenerek şekillendiği ve 14 ayar altın kaplanarak değerlendiği bu el yapımı kolye; her açıdan bağlılığın sembolü olarak hazırlandı. 4500 yıllık bu kadim sembolün hikayesini de içinde taşıyan kırmızı kutusuyla bu Mesele, sizin de sonsuz aşk ve bağlılığınızın ifadesi olmaya hazır.

  • Harappa'dan Keltlere, Tibet ve Çin'den Hindistan'a kadar bir çok medeniyette kullanılan 4500 yıllık bir bağlılık sembolü
  • Hem anlamlı hem değerli bir sevgi ifadesi
  • Sembolün içinden geçen ince forza zincirli
  • Kısa ve uzun zincir seçeneği